Yüzünüzdeki Siyah Noktalardan Arının

Yüzünüzdeki Siyah Noktalardan Arının
Hepimizin ortak düşüdür, pürüzsüz bir cilt… Sabahları kalktığımızda, aynada güneşle yarışacak parlaklıkta bir cilt kim istemez ki! Peki size, pırıl pırıl bir cilde kavuşabilmek için çok kolay çözümler olduğunu söylesek, ne dersiniz?

Siyah noktalar, birçok kişiyi rahatsız eden bir sorun… 19. yüzyılda bile doktorlar, siyah noktalardan arınma-nın yollarını aramışlar. O zamanların ünlü doktorlarından Anna Kongsfor, siyah noktalardan kurtulmanın tek çaresi olarak, olabildiğince sıcak suyla yıkadıktan sonra, küçük bir sünger kullanarak yüze on dakika boyunca ılık süt sürmenin faydalarından bahsediyor. Yüze sürülecek bu sütü yumuşatmak içinse, süt soğukken içine iki çorba kaşığı ıhlamuru ya da papatyayı katarak, birkaç saat bekledikten sonra kullanıl-masını tavsiye ediyor. Bu öneri haricinde, evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz kolay maskelerle, siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bırakın güneş, yüzünüzde pırıl pırıl parlasın.

YULAF UNU MASKESİ
Bir çorba kaşığı yulaf unu biraz suda pişirilir. Koyu bir bulamaç halini alınca içine bir tatlı kaşığı badem unu katılır ve yüz bu karışımla ovuşturulur. Gerekirse bu işlem bir süre her gün uygulanabilir.

LİMONLU-YUMURTALI MASKE
Yarım limonun süzülmüş suyuna, bir yumurtanın akı katılıp kabartılır. Bu işlem için alüminyum kabın kullanılması tavsiye edilir. Karışım koyula-şıncaya kadar hafif ateşte ısıtılır. Sonra küçük bir kavanoza aktarılıp etiketlenir. Kullanılmak üzere buzdolabında saklanır. Buzdolabına konmayacaksa, karışımın içine eczanelerde bulabileceğiniz asilbent tentürden 3- 4 damla katılmalıdır.

BAL MASKESİ
Bal cildi besler, temizler ve nemlendirir. Ayrıca siyah noktalardan kurtulmaya da yardımcı olur. 2- 3 çorba kaşığı bal, yüzdeki siyah noktaların üzerine yayılır. Eğer cilt çok lekeliyse, bala biraz susamyağı katılmalıdır. Karışım, yüzde 15 dakika veya daha fazla tutulduktan sonra, yüz ılık suya batırılmış bir pamuk yardımıyla yumuşak hareketlerle temizlenir. Temizlendikten sonra gözenekleri sıkıştıran bir losyon sürülür. Bal,
yulaf unuyla da karıştırılıp kullanılabilir.

BUĞU BANYOSU
Buğu banyosunu yüzünüzün etrafına havlu ile kapatarak uygulayın. Buğu banyosu sonrasında, önceden haşlanmış bir lop yumurtanın sarısıyla siyah noktaları ovuşturun. Bu banyo, gözeneklerin açılmasını sağlayarak siyah noktalardan kurtulmayı kolaylaştıracaktır.

http://www.durburada.com alıntıdır....

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !